Jak tworzyć opisy produktów do sklepu internetowego?

Sklepy internetowe są specyficznym rodzajem platformy handlowej, w której klient nie ma możliwości dotknięcia i zobaczenia produktu przed jego zakupem. Dlatego przed finalizacją transakcji stara się znaleźć o nim, jak najwięcej informacji, które pomogą mu w dokonaniu decyzji.

Opisy produktów – dla wyszukiwarki i dla internautów

Opisy produktów tworzone są zarówno dla wyszukiwarki – która będzie indeksować podstrony naszego sklepu i po której linkach internauci zostaną do niego przeniesieni – jak i internautów. Dzięki nim będą mogli poznać parametry produktu i zobaczyć, czy takiego właśnie poszukują. W przeciwieństwie do sklepów stacjonarnych sklep internetowy nie posiada ekspedienta, który mógłby klientowi opowiedzieć o danym produkcie. Nie liczmy jednak na to, że napisze od nas maila i będzie czekał na odpowiedź. Najprawdopodobniej pokieruje się do konkurencji, gdzie znajdzie interesującego go informacje.

Tworzenie opisów produktów może wydawać się czasochłonne. Jednak korzystając z platformy sklepowej (np. sky-shop.pl), znacznie ograniczymy ten, który musimy przeznaczyć na kwestie techniczne dotyczące sprzedaży. Nadwyżkę możemy wykorzystać na stworzenie wartościowych opisów.

Nazwa produktu nie mniej ważna

Warto zacząć od samej nazwy produktu. Sklep online będzie pozytywniej odbierany przez klientów (i również lepiej indeksowany przez wyszukiwarkę), jeśli w nazwie produktu unikać będziemy technicznego żargonu. Powinna być ona krótka i jasno określać, z jakim rodzajem artykułu mamy do czynienia. Umieśćmy w nim również markę i najbardziej istotny parametr.

Opis – jaki powinien być?

Przede wszystkim unikalny. Unikajmy kopiowania go ze strony producenta, gdyż jest to traktowane przez wyszukiwarkę jako plagiat i podstrona nie jest w niej indeksowana. Powinny być w nim zawarte wszystkie informacje na temat parametrów produktu, jak i jego funkcji. Dodajmy do niego także zdjęcie, to ułatwi klientom podjęcie decyzji zakupowej. Pamiętajmy, aby opis był napisany prostym i zrozumiałym dla wszystkich internautów językiem (nie tylko dla fachowców). Jeśli wiemy już jak tworzyć opisy produktów w sklepie internetowym to nie pozostaje nic jak tylko przejść do działania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *